Szanowni Państwo,

w dzisiejszych czasach dostępność do informacji jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej, ilość przetwarzanych informacji gwałtownie rośnie i coraz trudniej nadzorować co się z dzieje z naszymi danymi. W konsekwencji coraz powszechniejsze stają się zagrożenia związane z nielegalnym wykorzystywaniem przekazywanych przez nas danych.

Mając na względzie powyższe mamy świadomość, że przychodząc do Przedszkola Nr 51 w Gdańsku  w celu załatwienia sprawy oraz przekazując nam swoje dane, obdarowujecie nas Państwo olbrzymim kredytem zaufania. Pragniemy Państwa poinformować, że Przedszkole Nr 51 w Gdańsku przykłada szczególną uwagę do zagadnień związanych z bezpieczeństwem danych. Dokładamy bardzo dużo starań, aby dane były przetwarzane w sposób bezpieczny i transparentny.

Po wejściu w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) chcielibyśmy przekazać Państwu pełną informację na temat podstaw prawnych przetwarzania danych osobowych w Przedszkolu Nr 51 w Gdańsku. Mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje w zakresie ochrony danych osobowych w naszym przedszkolu będą dla Państwa pomocne.

Drodzy Rodzice udostępniamy dokumenty, które potrzebujemy zebrać od Państwa na początku września r.

  1. Klauzula informacyjna - wypełniają ją rodzice dzieci nowo przyjętych, które rozpoczynają po raz pierwszy edukację w naszym przedszkolu od 1 września 2021 r.
  2. Upoważnienie do odbioru dziecka - wypełniają wszyscy rodzice, którzy mają potrzebę aby dziecko odbierała inna osoba niż sam rodzic.
  3. Oświadczenie dane wrażliwe - wypełniają je rodzice dzieci nowo przyjętych, które rozpoczynają po raz pierwszy edukację w naszym przedszkolu od 1 września 2021 r.
  4. Wizerunek - wypełniają wszyscy rodzice, ponieważ zmianie uległa podstawa prawna.
  5. Oświadczenie religia - wypełniają wszyscy rodzice, ponieważ druk jest zmieniony i zgoda ta obowiązuje do ukończenia edukacji przedszkolnej.
  6. Temperatura COVID - wypełniają wszyscy rodzice.

                                                                                                                                                                                Z wyrazami szacunku

                                                                                                                                                                                   Magdalena Brzózka
                                                                                                                                                                                          dyrektor